انجام تست بارداری به روش خانگی چیست

انجام تست های بارداری به روش خانگی

تست های بارداری به روش خانگی که اغلب سنتی هستند و همچنین اطمینان به آنها جایز نیست. توصیه می شود با استفاده از بی بی چک و یا آزمایش خون از باروری خود اطمینان حاصل کنید. البته این گونه روش های خانگی در زمان های گذشته که بی بی چک و آزمایش خون در دسترس نبود، بیشتر استفاده می شد. با این حال هنوز هم این گونه روش های سنتی خانگی مورد استقبال و استفاده بعضی از زنان قرار می گیرد. درادامه روش های خانگی تست بارداری را بررسی می کنیم.

تشخیص بارداری با استفاده از ادرار

در این روش، اولین ادرار صبحگاهی خود را درون یک لیوان یکبار مصرف بریزید و آن را به مدت 24 ساعت، در محلی مسطح که حرکت و لرزشی نداشته باشد قرار دهید. بعد از 24 ساعت به ادرارتان درون ظرف دقت کنید، اگر لایه سفید روی ادرار تشکیل شده باشد نتیجه تست بارداری شما را نشان می دهد. در غیر اینصورت نتیجه منفی است.

تشخیص بارداری با استفاده از شکر

درون ظرفی پلاستیکی که حدود 3 تا 4 قاشق چایخوری شکر درون آن ریخته اید. مقداری از ادرارتان را به آن اضافه کنید پس چند دقیقه منتظر بمانید. اگر شکر در ادرارتان حل شد نتیجه تست شما منفی است و اگر شکر در ادرارتان حل نشد، شکرها به صورت یک توده به هم چسبیدند، شما باردارید و نتیجه تست مثبت است.

تشخیص بارداری با استفاده از خمیر دندان

خمیر دندان یکی از وسایلی است که در همه خانه ها وجود دارد. در یک ظرف 2 تا قاشق غذاخوری خمیر دندان ریخته و مقداری از ادرارتان را روی آن بریزید. چند دقیقه منتظر بمانید و سپس نتیجه را ببینید. اگر خمیر دندان تغییر رنگ نداد، نتیجه تست منفی است ولی اگر رنگ خمیر دندان متمایل به رنگ آبی شد نتیجه بارداری مثبت است.

تشخیص بارداری با استفاده از وایتکس

در هنگام انجام ایت تست کمی محتاط باشید. چرا که وایتکس محلولی شیمیایی است پس جانب احتیاط را رعایت کنید. درون ظرفی پلاستیکی مقداری وایتکس یا همان مایع سفید کننده ریخته و بعد مقداری وایتکس ریا همان مایع سفید کننده ریخته و بعد مقداری از ادرارتان را درون آن بریزید. چند دقیقه منتظر بمانید اگر واکنشی درون ظرف مشاهده نکردید، نتیجه تست منفی است ولی اگر تولید گاز و حباب مشاهده کردید نتیجه تست مثبت است.
تشخیص بارداری با استفاده از سرکه سفید:
سرکه سفید، جزء مواردی است که معمولا در هر خانه ای پیدا می شود. درون ظرفی پلاستیکی مقداری سرکه سفید ریخته و بعد مقداری از ادرارتان را درون ظرفی که سرکه ریخته اید، بریزید بعد از چند دقیقه انتظار، اگر محلول درون ظرف تغییر رنگ نداد، نتیجه تست منفی است ولی اگر تغییر رنگ را به وضوح مشاهده کردید نتیجه تست شما مثبت است.

تشخیص بارداری با استفاده از قاصدک

گیاه قاصدک، به راحتی در عطاری ها یافت می شود. شما به 4 تا 5 عدد برگ قاصدک ناز دارید. برگ ها را درون ظرفی ریخته و مقداری از ادرارتان را به آن اضافه کنید چند دقیقه صبر کنید اگر لکه های به رنگ قرمز روی برگ ها مشاهده کردید نتیجه تست مثبت است و اگر برگ ها هیچ تغییری نکرده بودند، نتیجه تست منفی است.

تشخیص بارداری با استفاده از جو و گندم

ادرار بانوان دارای مقدار زیادی هورمون استروژن است که باعث می شود رشد دانه ها را تحریک کند. در گذشته، زمانی که زنان به بارداری خود مشکوک بودند با استفاده از گندم و جو به احتمال بارداریشان پایان می دادند. به این صورت که ادرارشان را بر روی جو و گندم می ریختند بعد از مدتی اگر جوانه زدن گندم را می دیدند بنا را بر بارداری و دختر بودن جنین می گذاشتند و اگر جوانه زدن جو را می دیدند، خود را مادر یک فرزند پسر در آینده می دانستند و در صورتیکه گندم و جو رشد نمی کردند، نتیجه تست عدم بارداری را نشان می داد.

تشخیص بارداری با استفاده از سوزن

مقداری از ادرارتان را روی یک سوزن بریزید مدتی صبر کنید و نتیجه را مشاهده کنید. ادرار زن باردار باعث زنگ زدگی و تغییر رنگ سوزن به قرمز یا سیاه می شود.

تشخیص بارداری با استفاده از عسل

این نوع تشخیص بارداری عقیده بقراط پزشک یونانی بود. او معتقد بود که یک نوشیدنی که بر پایه عسل تهیه کرده اید را بنوشید. اگر زمان خواب ملتهب شدید نتیجه تست مثبت است.

تشخیص بارداری با استفاده از شامپو

تشخیص بارداری با استفاده از شامپو به این صورت است که مقداری شامپو را درون یک ظرف بریزید و ادرارتان را به آن اضافه نمایید بعد از چند دقیقه انتظار، به درون ظرف نگاه کنید اگر رنگ شامپو را تغییر یافته دیدید، نتیجه تست مثبت است در غیر اینصورت نتیجه منفی است.

تشخیص بارداری بااستفاده از کلم قرمز

از روش های تشخیص بارداری همراه با تشخیص جنسیت می توان به این روش اشاره کرد. کلم قرمز را به صورت تکه های خورد شده را در آب در حال جوشیدن بریزید و چند دقیقه صبر کنید تا کلم های خورد شده بجوشد و رنگ بیندازد. پس آب آن را جدا کنید. بعد مقداری از ادرارتان را روی آن بریزید. اگر تغییر رنگ متمایل به بنفش یا صورتی مشاهده نمودید، نتیجه بارداری شما مثبت است و مشاهده کردن عدم تغییر رنگ نشانه منفی بودن تست است.

تشخیص بارداری با استفاده از نمک

در این روش، تفسیر نتیجه تست تقریبا همانند روش تشخیص با استفاده از شکر است. به این صورت که مقداری نمک را درون ظرفی ریخته و سپس ادرارتان را به آن اضافه کنید. بعد از چند دقیقه انتظار می توانید نتیجه را مشاهده کنید. اگر کریستال های نمک به هم چسبید نتیجه تست، بارداری شما را نشان می دهد در غیر اینصورت بارداری شما منتفی است.

تشخیص بارداری با استفاده از دتول

مقداری دتول را درون یک ظرف ریخته و ادرارتان را روی آن بریزید چند دقیقه منتظر بمانید حال به محتویات داخل ظرف نگاه کنید اگر نتیجه تست مثبت باشد شما باید یک لایه جدا از ادرار که روی دتول ایجاد شده را مشاهده کنید. به عبارت دیگر در بارداری مثبت ادرار و دتول جدا می شوند. اگر تغییری مشاهده نکردید نتیجه منفی است.

تشخیص بارداری با استفاده از پیاز

در گذشته مصریان و یونانیان از پیاز برای تشخیص بارداری استفاده می نمودند. روش استفاده اینگونه است که شما باید یک تکه پیاز را هنگام خواب شبانه در واژنتان بگذارید و تا صبح صبر کنید. اگر صبح از دهان و نفستان بوی پیاز به مشام برسد، نتیجه بارداری منفی است ولی اگر از دهان و نفستان بوی پیاز حس نشود، نشانه بارداری شماست.
تشخیص بارداری با استفاده از محلول ماشین ظرفشویی:
مقداری از ادرارتان را بر روی محلول ماشین ظرفشویی که درون ظرف ریخته اید اضافه کنید چند دقیقه صبر کنید. اگر نتیجه مثبت باشد شما باید تغییر رنگ را به وضوح مشاهده کنید. در غیر اینصورت بارداری در کار نیست.

تشخیص بارداری با استفاده از نوشابه

مقداری نوشابه را درون یک ظرف ریخته و چند قطره از ادرارتان را روی نوشابه بریزید. اگر محلول واکنش نشان داد نتیجه بارداری مثبت و در غیر اینصورت نتیجه این تست منفی است.
در آخر هم روش بوعلی سینا پزشک نامی و بزرگ که حدود 1000 سال پیش ابداع نمود و هم اکنون هم طبیبان طب سنتی به آن اعتقاد دارند را بیان می کنیم. روش تشخیص بارداری بوعلی سینا به این صورت است که اگر به باردار بودن خود مشکوک هستید یک حبه سیر را بردارید و خیلی آرام آن را پوست بگیرید. طوری که سیر آسیب نبیند، بعد از پوست کندن سیر را بشویید و در واژن خود قرار دهید بعد حدود 20 دقیقه به پهلوی خود دراز بکشید. اگر کسی که کنار شما بود و بوی سیر را استشمام کرد بارداری شما منتفی است. ولی اگر بویی به مشام نرسید نتیجه بارداری شما مثبت است.
همانطور که مشاهده کردید، روش های خانگی بسیاری برای تشخیص بارداری وجود دارد اما این روش ها فقط برای رفع ابهام شما هستند و نتیجه قطعی ای در بر نخواهند داشت. بنابراین حتما آزمایش خون را انجام دهید تا مطمئن شوید که باردار هستید یا خیر. این مسئله به اندازه کافی اهمیت دارد که برای آن وقت و هزینه بگذارید.

hesammoazzami
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.