علائم دختر بودن جنین در سه ماهگی

علائم دختر در بارداری

یکی از پر هیجان ترین و شیرین ترین مسئله در طول دوره بارداری، دانستن جنسیت جنین برای والدین می باشد. والدینی که تا زمان تعیین جنسیت توسط سونوگرافی صبور نیستند به انواع و اقسام روش های تعیین جنسیت متوسل می شوند که قبل از نتیجه قطعی در سونوگرافی، جنسیت جنین خود را متوجه شوند. لازم به ذکر است که همه روش ها و علائم تعیین جنسیت جنین درست نیست و از روی علائم ظاهری، در باردار نمی توان با قطعیت جنسیت جنین را تعیین کرد.

با این حال علائمی وجود دارد که نشان دهنده دختر یا پسر بودن جنین می باشد. ما در اینجا می خواهیم شما را با علائم دختر بودن در جنین آشنا کنیم.

کروموزوم های جنین دختر چیست

کروموزوم های جنین دختر چیست :

کروموزوم جنین دختر xx می باشد و کروموزوم جنین پسر، xy می باشد. کروموزوم پسر بسیار حساس تر و ضعیف تر از کروموزوم جنین دختر است و اگر اتفاقی برایش بیفتد در همان چند روز اول از بین می رود. در صورتی که کروموزوم جنین دختر که به صورت xx است، بسیار مقاومتر می باشد. زنانی که به اصطلاح استرسی هستند و همیشه استرس شدید دارند و باردار می شوند و بارداریشان پیشرفت می کند، به احتمال زیاد باید منتظر فرزند دختر باشند زیرا در ابتدای بارداری جنین دختر مقاومتر از جنین پسر است. به عبارت دیگر، چون جنین دختر که دارای کروموزوم xx است و دوام و مقاومت جنین دختر بیشتر از جنین پسر می باشد. والدینی که شرایط زندگی و کاری سخت و پر استرس و پر چالشی دارند، فرزندشان دختر است.

 

این در حالی است که جنین پسر در شرایطی اینچنین دوام نیاورده و در همان روزهای ابتدایی بارداری سقط می شود حتی قبل از آنکه مادر از بارداری خود مطلع شود. آنان هایی که شرایط زندگی و کاری سخت دارند، مثل خلبانانی که تعداد پروازشان زیاد است مخصوصا خلبانان هواپیماهای جنگی، کارگران معادن، کشاورزانی که در معرض سموم شیمیایی قرار دارند کارگران معادن، کشاورزانی که در معرض سموم شیمیایی قرار دارند، کارگران کارخانه هایی که با مواد شیمیایی سر و کار دارند، والدینی که کار و شغل و زندگی پر استرس دارند، صاحب فرزند دختر می شوند زیرا فقط جنین دختر در چنین شرایطی دوام می آورد. والدینی که به صورت افراطی سیگار می کشند هم به احتمال زیاد باید منتظر فرزند دختر باشند.

تعداد ضربان های جنین دختر

تعداد ضربان های جنین دختر ؟

یکی از علائم دختر بودن جنین تعداد ضربان قلب اوست. تعداد ضربان قلب جنین دختر از جنین پسر بیشتر است و پزشک با دقت در گوش کردن به صدای قلب جنین می تواند دختر بودن جنین را تشخیص دهد. تعداد ضربان قلب جنین دختر از 140 تا 160 بار در دقیقه بیشتر است. یکی دیگر از علائمی که می توان دختر بودن جنین را تشخیص داد، بررسی پوست صورت مادر باردار است. پوست صورت مادر جنین دختر، معمولا چرب تر است و به این علت جوش و آکنه و لک های پوستی بیشتر پدیدار می شود و این در حالی است که پوست صورت مادر جنین پسر شفاف تر و صاف تر است. یکی از روش های تعیین جنسیت در گذشته توسط مادربزرگ ها، این روش بوده است. آنها معتقد بودند که اگر در طول دوران بارداری پوست صورت مادر باردار زیبا و شفاف باشد، جنین پسر است در غیر اینصورت جنین دختر است.

از دیگر علائم دختر بودن جنین فرم و مدل شکم مادر است. اگر شکم مادر گرد باشد و جنین متمایل به بالای شکم مادر خود باشد جنین دختر است ولی اگر شکم مادر بیضی شکل و متمایل به قسمت پاین باشد جنین پسر است. این علامت و نشانه هم تا حدود زیادی جزء واضح ترین علائم جنسیت جنین می باشد.

ویار غذا در جنین دختر چگونه میباشد ؟

از طرفی ویار غذایی در مادر بارداری که جنین دختر در شکم خود دارد متمایل به غذاهای شیرین می باشد که در این صورت مادر باید مواظب مصرف مواد قندی باشد که دچار دیابت بارداری نشود.گفته می شود طرز خوابیدن مادر باردار نشانگر جنسیت جنین اوست. به این صورت که اگر بیشتر به طرف راست بخوابد، جنین او دختر است و اگر بیشتر به پهلوی چپ بخوابد جنین او پسر است.

یکی دیگر از علائم دختر بودن جنین، شکل جمجمه و فک اوست که این روش فقط از طریق سونوگرافی و پزشک قابل تشخیص است. جمجمه سر جنین دختر در سونوگرافی مخروطی شکل تشخیص داده می شود. گرد بودن فک پایین جنین هم نشانه دختر بودن اوست. برای تعیین جنسیت جنین خود می توانید از بکینگ پودر و کلم قرمز هم کمک بگیرید. مقداری از ادرارتان را درون یک لیوان یا ظرف یکبار مصرف بریزید، پس مقدار کمی بکینگ پودر در حد دو قاشق چایخوری به ادرار درون ظرف اضافه کنید و چند دقیقه منتظر بمانید اگر محلول درون لیوان واکنش شیمیایی نشان داد جنین شما پسر و اگر هیچ واکنشی مشاهده نکردید جنین شما دختر می باشد.

تعیین جنسیت با استفاده از کلم قرمز هم به اینصورت است که مقداری کلم قرمز را خورد و ریز کنید و درون یک قابلمه بریزید و مقداری آب به آن اضافه کنید و اجازه دهید چند  دقیقه بجوشد. بعد از جوشیدن قابلمه را کنار گذاشته و صبر کنید تا سرد شود. سپس درون ظرفی پلاستیکی یا یک لیوان یکبار مصرف مقداری از ادرار خود را ریخته و آب کلم قرمز را به آن بیفزایید. پس از مدتی انتظار نتیجه را مشاهده کنید. اگر رنگ محتویات درون ظرف بیشتر به صورتی تمایل داشته باشد جنین پسر و اگر رنگ آن بیشتر به بنفش تمایل داشت، جنین دختر می باشد. نوسانات خلقی و افسردگی در زنان باردار بسیار شایع و رایج می باشد ولی اگر این روحیات و علائم بیشتر از حد معمول دوران بارداری باشد می تواند علامت و نشانه دختر بودن جنین باشد.

یکی دیگر از علائم دختر بودن جنین، رنگ ادرار مادر باردار است که مبنای علمی ندارد و چیزی است که گذشتگان برای تعیین جنسیت از آن استفاده می کردند. آنها معتقد بودند که اگر رنگ ادرار مادر زرد پررنگ باشد جنین دختر است و اگر رنگ ادرار زرد کم رنگ باشد، جنین پسر است ولی امروزه پزشکان رنگ ادرار زن باردار را از نظر پزشکی مدنظر قرار داده و سلامت مادر را بررسی می کنند.

حالت تهوع شدید تا علائمی جنین دختر :

حالت تهوع شدید که معمولا صبحگاهی است و در سه ماهه دوم اتفاق می افتد از دیگر علائم مربوط به جنین دختر می باشد. سن والدین هم در جنسیت جنین تاثیرگذار است. هر مقدار که سن زن و مرد هنگام اقدام به بارداری بالاتر باشد، سن بالای 35 سال برای زن و 40 سال برای مرد، به همان مقدار شانس دختر شدن جنین بیشتر می شود و دلیل آن هم تغییرات در هورمون های زنان و کاهش کیفیت در اسپرم مردان است. همانطور که قبلا گفته شد کروموزوم xy پسر ضعیف تر از کروموزوم xx دختر است. تجربه نشان داده است که فصلی که در آن اقدام به بارداری می شود هم در جنسیت جنین بی تاثیر نیست. بارداری در فصل زمستان به علت آسیب پذیری اسپرم ها و در نتیجه پسر شدن جنین کمتر است و احتمال دختر شدن جنین در زمستان بیشتر است.

بینی های پف کرده در علائم دختر

بینی های پف کرده در علائم دختر :

از دیگر علائم دختر بودن جنین بینی بدون تغییر مادر باردار است در صورتیکه بینی مادر دارای جنین پسر ورم می کند و به اصطلاح عامیانه پف می کند. در گذشته معتقد بودند که مادری که جنین دختر در شکم دارد سنگین تر از مادر است که دارای جنین پسر می باشد. به اصطلاح مادر جنین دختر تنبل و سنگین می شود و مادر جنین پسر زرنگ تر و سبک تر. البته مادرانی که هم بارداری دختر و هم بارداری پسر را تجربه کرده اند هم بر این سخن صحه می گذارند. در مادرانی که جنین دختر دارند چاقی باسن و ران بیشتر است. از دیگر علائم دختر بودن جنین اندازه سینه های مادر است.

اگر جنین شما دختر باشد سینه سمت چپتان بزرگتر به نظر می آید. در هر حال، همه این موارد که گفته شد برای آرامش خیال و خواباندن حس کنجکاوی پدر و مادر جنین است و ارزش علمی زیادی ندارد. بهتر است جهت حاصل شدن اطمینان، سونوگرافی تعیین جنسیت بدهید.

hesammoazzami13755731
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.